Перша сигара визначає майбутнє відношення до цього виду паління : або людина захоче постійно відчувати навколо себе аромат хорошого тютюну, або назавжди відмовиться від сигарокуріния. Вибір залежить від якості вибраної сигари, що особливо актуально для новачків. Щоб не розчаруватися в цьому мистецтві на початковому етапі, що слід враховувати при виборі виробів і де купити якісну продукцію?

Как выбрать сигару

Які бувають формати сигар?

 

На відміну від сигарет, сигари мають різний формат, який налічує близько 50 видів. Формат - це сукупність її довжини, форми і діаметру. Існує 2 основних форми: пряма (parejos), із закругленими з боку голівки краями і рівномірною товщиною по усій довжині, і фігурна (figurados), з одним або двома завуженими кінцями.

 1. Corona - мабуть, найпоширеніший формат прямих виробів. Це своєрідний еталон класичної форми і розміру виробу. Розмір - 6х42, час паління - близько 40 хв. Має 2 конфігурації - Petit corona і Double corona. Перший варіант коротший, ніж базова модель, швидше викурюється. Друга модель - "подвійна корона" - навпроти, має велику довжину і товщину, викурюється за півтори години, бажано на ситий шлунок.
 2. Panatela: довжина майже дорівнює довжині базової "Корони", проте діаметр менший. Час паління - біля півгодини.
 3. Small panatela ще тонше і коротше за попередній варіант. Нерідко є своєрідною "передмовою" до аперитиву або уранішньої кави. Викурюється за 15-20 хв. До них відносяться, приміром, AVO Puritos Domaine, Davidoff Grand Cru 5 Cabinet
 4. Robusto - коротша, ніж "Корона", але набагато товще її. За час паління - 35-50 хвилин - виріб віддає яскравий, насичений аромат і "прохолоду", які поважають справжні поціновувачі.
 5. Lonsdale - довша, ніж "Corona", але з таким же діаметром. Викурюється за 40-50 хв.
 6. Churchill - названа на честь Уїнстона Черчіля. Час паління складає від 50 хвилин до 1,5 ч.

Фігурні форми діляться на 4 основні види.

1. Pyramid - виріб з широкою основою, що звужується до кінця. Упродовж паління міняється фортеця і смак, тому "Піраміда" підходить для досвідчених курців;

2. Belicoso - виріб, ідентичний "Піраміді", але меншого розміру. Має загострену "голівку" і рівномірне по усій довжині тіло.

3. Torpedo - має загострену "голівку", завужену "ніжку", потовщення по центру і менший діаметр на кінцях.

4. Perfecto ідентична "Торпеда", але замість загостреної "голівки" має закруглену.

5. Diadema - великі екземпляри, що мають довжину 8 дюймів і вище. Зазвичай випускаються з відкритою "ніжкою".

Фігурні форми діляться на 5 основних видів.

 1. Pyramid - виріб з широкою основою, що звужується до кінця. Упродовж паління міняється міцність і смак, тому "Піраміда" підходить для досвідчених курців;
 2. Belicoso - виріб, ідентичний "Піраміді", але меншого розміру. Має загострену "голівку" і рівномірне по усій довжині тіло.
 3. Torpedo - має загострену "голівку", завужену "ніжку", потовщення по центру і менший діаметр на кінцях.
 4. Perfecto ідентична "Торпедо", але замість загостреної "голівки" має закруглену.
 5. Diadema - великі екземпляри, що мають довжину 8 дюймів і вище. Зазвичай випускаються з відкритою "ніжкою".

Колір сигар

 

Існує думка, що смак і аромат сигари залежать від її зовнішнього вигляду - чим темніше оболонка, тим вище фортеця виробу. Насправді під чорною оболонкою може ховатися легкий смак, а під світло-коричневою - продукт з високою фортецею. Колір має бути однорідним, без домішок і плям (Griffin's Robusto Gift, Hoyo De Monterrey Epicure 2 та ін.).

Проте при виборі сигари maduro, що має дуже темний покривний лист, відтінок по усій довжині може мати неоднорідність. Це пов'язано з тим, що добитися рівного кольору у цього покриву украй складно.

Якісний продукт має слабкий блиск. Якщо виріб блищить сильно, ймовірно, в покривний лист додані смоли, віск або олії. Відсутність блиску говорить про затяжну ферментацію, тривалу сушку або невірно вибрану для цих цілей температуру або неправильне зберігання.

Аромат сигар

 

Хороша сигара має приємний, м'який аромат. Вона не містить гіркоти, кислих запахів, у тому числі аміачних. Виключені різкі запахи, що говорять про низькосортний тютюн. При купівлі першої вироби рекомендується його понюхати : якщо сподобався аромат, швидше за все, сподобається і смак. Ароматичні властивості виробу розкриваються в повному ступені, якщо під час паління не струшувати попіл, сприяючий охолодженню диму.

Країна виробництва

 

Тютюнова продукція робиться у багатьох країнах світу, але лідерами в цій справі є, звичайно ж, Куба і Домініканська Республіка. Саме тут вирощують найякісніший тютюн і випускаються хороші сигари, з медово-кавовими відтінками. Кубинські вироби міцніші, Домініканські, - легчі. Також тютюн вирощують в:

Як підібрати сигару по міцності

 

При купівлі першої сигари рекомендується вибирати вироби з маркіровкою "medium" або "mild". Це одні з самих неміцних виробів, тому і смак у них не зовсім насичений. Для порівняння краще купити сигари з різною фортецею - у міцніших аромат і смакові якості будуть яскравішими і такими, що запам'ятовуються.

Легка по міцності продукція зазвичай робиться в Домініканській Республіці, Гондурасі, Нікарагуа. Це, наприклад, Davidoff Primeros, Macanudo Montego y Cia Ascots, AVO Puritos Classic та ін. Мексиканські вироби хоч і відносяться до класу легенів, але насправді мають середню міру фортеці. Хоча поняття це досить відносне, у кожного курця свої відчуття.

 

Поради початківцям

 

Щоб новачкові не розчаруватися в першій сигарі, досвідчені курці дають важливі поради по вибору.

 1. Не варто купувати дешеві сигари - скручені вони за допомогою машинки, а наповнювачем виступає низькосортний тютюн.
 2. Придбавати товар краще у перевірених продавців, наприклад, в Сигарному Будинку "Фортуна". Тут широкий асортимент оригінальної продукції з гарантійним терміном і за доступною вартістю.
 3. Перша сигара не має бути поганої якості, оскільки її смак може назавжди відбити бажання до сигарокурению.
 4. Тестувати краще продукцію з різних регіонів, адже її смак, фортеця і аромат у кожного виробника унікальний.
 5. Не варто придбавати занадто сухі, пом'яті або пошкоджені сигари - їх смак буде зіпсований.

На що звернути увагу при купівлі

 

При виборі сигар спочатку звертають увагу на об'єм упаковки: кількість штук може дорівнювати 50, 25, 20 і 10. Товар може бути упакований в целофанову плівку, алюмінієві туби. Коробка для сигар робиться з деревини кедра.

На упаковці з кубинськими сигарами гарантійна наклейка розташовується на розі між передньою стінкою і кришкою. На дні оригінальної упаковки з тютюновою продукцією є присутнім друк з кодом про виробника і дату виробництва.

На упаковці вказується інформація про тривалість витримки тютюну і готових сигар. Середній термін для тютюну - 1,5-4,5 року, для скручених виробів - 1-3 роки. Написи hecho a mano і hand rolled - свідчення ручного скручування. Якщо при виготовленні використане листя цілком, на коробці буде написано tripa larga або full - filler. Приміром, сигарилли виготовляються тільки машинним способом і наповнюються різаним листом