Як правильно заправляти кальян?

 

Неправильна заправка кальяну зіпсує враження навіть від самого дорогого тютюну. Ви легко уникнете таких неприємностей, якщо будете дотримуватися ряду простих, але обов'язкових правил.

Заправка

 

Акуратно візьміть тютюн для кальяну в кількості 15-20 грам спеціальними щипцями або чистими пальцями. Покладіть до кальянної чаші і злегка розпушіть його таким чином, щоб до краю чаші залишалося не більше 1 сантиметра. Врахуйте: занадто висока щільність тютюнової маси перешкодить вдиханню диму, тоді як надмірно пухка консистенція призведе до того, що кальян буде менш димним, а його смак не таким насиченим. Перший час вам доведеться експериментувати з щільністю забивання, поки не зрозумієте, яка найбільше підходить.

Другий етап – це підготовка чаші. Якщо під рукою є спеціальний екран для вугілля, просто поставте його поверх ємності, і відразу можете приступати до розпалювання вугілля. Екрану немає? Зробіть самостійно – достатньо трьох дій:

1.    Візьміть невеликий відрізок металевої фольги.

2.    Накрийте чашу фольгою, щільно притисніть її до країв.

3.    Зробіть отвори по всій фольгованій поверхні.

В якості альтернативи можна взагалі перед тим, як заправляти кальян, не готувати ні спеціальний екран, ні фольгу. Деякі люди кладуть тліюче вугілля безпосередньо на тютюн. Будьте обережні, дотримуючись цього варіанту. Багато які різновиди тютюну при контакті із розпеченим вугіллям починають гірчити, дим стає занадто їдким для комфортного куріння, а сам процес перестає бути приємним. Виняток – спеціальна тютюнова продукція для такого способу куріння кальяну.

 

Розпал вугілля

 

Розігрійте вугілля для кальяну із допомогою електричної плитки або газового пальника. Якщо ви для розпалювання використовуєте відкритий вогонь, досить потримати вуглинки над полум'ям протягом 15-20 секунд. Як тільки вони перестануть сипати іскрами і диміти, швидко покладіть їх на екран або фольгу в залежності від того, чим ви накрили чашу, і відразу ж поставте зверху ковпак для вугілля. Завдяки ковпачку розігріті кубики передають тютюну максимум тепла, процес йде швидше.

Якщо у вас не швидкозаймисте, а звичайне вугілля, найкраще використовувати для його нагрівання електричну плитку. Викладіть кубики на попередньо розігріту спіраль і дочекайтеся, поки всі вони не стануть однакового кольору – при нагріванні він зміниться на червоний, сріблястий або білий, залежно від сорту. Відразу після цього зніміть вуглинки зі спіралі за допомогою щипців і покладіть на екран або фольгу чаші. В обох випадках оптимальне кількість вугілля – 3 або 4. В окремих випадках при використанні спеціальних чашок ця кількість може збільшуватися до 8.

 

Розкурювання

 

Ви вже знаєте, як правильно заправляти кальян, але це тільки половина успіху. Друга частина – це грамотне розкурювання. Приступайте до цього через 1-2 хвилини після того, як виклали вугілля на чашу і накрили його ковпаком. Цього часу цілком вистачає для того, щоб тютюн досить нагрівся і почав виділяти ароматний дим.

Зробіть 2-4 глибоких тяги та оцініть якість диму. Якщо він густий і ароматний, в роті немає смаку гіркоти, значить ви все зробили правильно. Сильно гірчить? Причин може бути декілька: дуже щільне забивання, надмірний нагрів від вугілля, пересушена тютюнова суміш або все це відразу.

Великий вибір вугілля, тютюну і аксесуарів ви знайдете в інтернет-магазині тютюнової продукції «Сигарний Дім Фортуна». У нас доступні ціни і швидка доставка по Україні. Товари завжди в наявності – не потрібно довго чекати. Придбайте кальян і все, що для нього потрібно, вже сьогодні.