Куріння сигар – це не просто звичка, а дороге хобі. Колекціонери привозять тютюнові вироби із поїздок по всьому світу. Але новачки часто роблять помилку і зберігають їх у невідповідних умовах. Через це дорогий продукт псується і стає непридатним. Як же зберігати сигари, щоб вони зберігали свою структуру та аромат? Розберемо нижче.


Основні вимоги до зберігання сигар


Один із найважливіших показників – вологість приміщення, в якому зберігаються тютюнові вироби. Для кубинських сигар цей показник коливається лише на рівні 65%, інших видів допускається 72%. Якщо вологість повітря падає нижче 55% – лист тютюну пересихає. А за перевищення показника виробу можуть відволожитися.

Не менше значення має температура зберігання. Сигари не люблять спеку. Температура вище 24 градусів критична для них, потрібно перенести у більш прохолодне місце.

Але й крайнощі небезпечні. Холодильник – не місце для сигар. Тютюновий листок легко вбирає сторонні запахи, втрачає свій аромат. А наднизькі температури руйнують його структуру.


Де і як зберігати сигари?


За умови правильної організації умов зберігання сигари можуть зберігати свою цінність до 10 – 15 років. Найбільш виражений аромат вони мають у перші три роки після виготовлення.

Для підтримки оптимального мікроклімату в місці зберігання потрібні гігрометр, осушувач та зволожувач повітря. Перший прилад допоможе вимірювати вологість, а решта – скоригувати показник до оптимального рівня.

Можна відвести під зберігання спеціальну шафу або ціле приміщення з постійним контролем за мікрокліматом. А можна придбати хьюмідор – спеціальну скриньку для зберігання цих виробів з тютюну.

 

Хьюмідор для сигар


Це оптимальне рішення для зберігання тютюнових виробів. Особливість хьюмідора - кришка, що щільно прилягає, завдяки чому в ньому підтримується спеціальний мікроклімат. Зсередини ємність зазвичай дерев'яна, тому що саме цей матеріал має здатність як убирати вологу, так і виділяти при сухому повітрі.

Також у сховищі передбачений хьюмідіфаєр – відсік із губкою, яку потрібно періодично змочувати дистильованою водою. У дорогих моделях хьюмідора нічого робити не потрібно – за підтримку вологості відповідає спеціальна електронна система.

Для виготовлення сховища використовують різні матеріали. Х'юмідори можуть бути оббиті шкірою або оксамитом або бути з іншим типом покриття. Від цього і наявності додатково гігрометра, і залежить їх вартість.


Як небажано зберігати сигари?


Багато хто кладе тютюнові вироби в місці зберігання в кілька рядів. Це велика помилка. Може пошкодитись нижній шар виробу.

Якщо не збираєтеся найближчим часом курити, не знімайте упаковку. Так сигара довше збереже свій аромат.

Мало просто скласти тютюнову колекцію у хьюмідор та забути. Потрібно постійно перевіряти вироби, протирати сховище. І не забувайте про параметри вологості та температури. Не довіряйте суб'єктивним відчуттям перевірте прилади.

Для справжніх поціновувачів тютюнових виробів було створено наш «Сигарний Дім Фортуна». Окрім численних торгових точок по всій Україні, діє інтернет-магазин сигарної продукції. У ньому Ви можете купити сигари, аксесуари та хьюмідори з доставкою.