Які речовини містять рідину для електронної сигарети або вейпу


Рідина – основний компонент вейпу та будь-якої ЕС. Завдяки їй і утворюється густа пара. На ринку існує великий асортимент електронних сигарет із різним рівнем кріплення або комбінаціями смаків. Однак основні компоненти, з яких складається рідина, є однаковими у кожній електронці.

Склад рідини:

 • нікотин;
 • пропіленгліколь;
 • гліцерин;
 • ароматизатори.

 
Нікотін


Токсична речовина, що міститься у листі тютюну. Воно має заспокійливий ефект і викликає почуття легкості в голові. Смертельна доза становить 50-100 мг (2-3 краплі). Рідини, в яких немає нікотину, є набагато менш небезпечними для здоров'я. Наприклад, при парінні даних електронних сигарет можна не побоюватися передозування нікотином або придбання залежності від цієї шкідливої ​​речовини.


Якщо людина курить пів пачки цигарок на день, а потім вирішує кинути за допомогою вейпу, йому буде складно відразу перейти на нулівки. Рідини для даного девайса має різний відсоток вмісту нікотину. Таким чином, людина зможе поступово зменшувати споживання токсинів і, зрештою, кинути палити.

Пропіленгліколь


Цей компонент підкреслює смак електронної сигарети та робить його більш виразним. Цей двоатомний спирт (Е1520) не є небезпечним для здоров'я людини. Щобільше, в житті він зустрічається повсюдно, наприклад, його використовують при виготовленні ліків або газованих напоїв. Хоча пропіленгліколь нетоксичний, трапляються випадки індивідуальною нестерпністю. Однак у цьому випадку необов'язково відмовлятися від вейпу, оскільки є рідини, у складі яких відсутня дана речовина.


Гліцерин


Найпростіший триатомний спирт (Е422) з в'язкою текстурою, без запаху, що надає солодощі. Компонент часто використовують для загущення рідини. Різноманітність пари безпосередньо залежить від концентрації гліцерину. Найгустіша пара утворюється з рідини, в якій є від 90% гліцерину.


Речовина не є токсичною. Жижа з великою кількістю гліцерину у складі може викликати сухість у горлі.


Ароматизатори


Ароматизатори надаю смаку електронній сигареті. Завдяки їм на ринку існує велика палітра смаків. Без цього компонента вейпінг не приносив би такого задоволення.
В основу рідини для паріння додають ті ж ароматизатори, які використовуються у солодких продуктах та напоях. Усі вони робляться на основі пропіленгліколю. При курінні звичайних сигарет не можна відчути такого насиченого смаку, до того ж ароматизатори допомагають уникнути неприємного запаху тютюну. Цигарки без ароматизаторів теж існують, проте вони мають лише ту насолоду, яку передає гліцерин. Ця речовина не шкодить організму людини, але в деяких випадках може спричинити алергічну реакцію.

 

Основні категорії ароматів:

 • Фруктові,
 • Кавові,
 • Тютюнові,

Специфічні/нестандартні (наприклад: солодка вата, ялинові шишки, енергетик).

Що таке вейпінг?


Вейпінг - термін або нова течія, що означає процес паріння ЕС. Також у вейперській культурі заведено замінювати слово "курити" на "парити". Рух особливо популярний серед молоді.


До вейпів відносяться:

 

 • електронні сигарети (одноразові, багаторазові);
 • міні-кальяни.

Що таке електронна сигарета?


Електронна сигарета – пристрій, що виділяє пару під час нагрівання рідини. Вдихання пари електронки є імітацією куріння.
Основні частини е-сигарети:

 • батарея;
 • мундштук;
 • атомайзер, який включає нагрівальний елемент із наповнювачем.

Наслідки

Е-сигарети – це не просто солодкий та смачний дим, їх не можна назвати повністю нешкідливими. При парінні можуть виникнути такі наслідки:
1) Електронні сигарети із вмістом тютюну можуть викликати звикання, а нульовки – психологічну залежність. Також електронки із вмістом нікотину можуть спричинити захворювання легень. Звичайно це залежить від частоти її вживання.
2) Надмірне вживання нікотину може викликати підвищене слиновиділення, нудоту, у деяких випадках навіть може призвести до діареї.
3) При частому парінні виникає сухість у роті та постійне бажання пити.
4) При термічному розкладанні гліцерину та пропіленгліколю відбувається утворення формальдегіду та акролеїну. Ці речовини призводять до подразнення слизової ока, викликаючи сльозогінність. Крім цього, роздратування може виникнути і в дихальних шляхах. Формальдегід може негативно позначитися на центральній нервовій системі.
5) Не виключений факт індивідуальної нестерпністі та алергічної реакції.
6) Паріння протипоказане вагітним. Оскільки паріння може викликати втрату плода або спровокувати недоношеність, дефекти, слабкий імунітет.

Переваги одноразових електронних сигарет


Девайс має трохи схожий вигляд з класичною сигаретою і має безліч плюсів.


1) Компактність. Поміститься в будь-яку кишеню, можна взяти з собою на прогулянку і без проблем парити в будь-якому місці.
2) Не потрібне обслуговування. Апарат заправляють ще заводі.
3) Не потрібно постійно заряджати.
4) Не знадобиться постійно носити із собою рідину для вейпу.
5) Великий вибір одноразових електронних сигарет за смаками та затяжками.
6) Простота у використанні.
7) Пара не завдає шкоди навколишньому середовищу на відміну від диму. Цей вибір цілком екологічний.

Чи настільки страшна загроза електронного ширяння здоров'ю?


У порівнянні з класичними цигарками, ЕС завдають менше шкоди здоров'ю. Найчастіше електронки немає у складі сольового нікотину, на відміну своїх «побратимів». Даний вид токсинів викликає серцево-судинні захворювання та різкі стрибки тиску.
Все ж таки думка про шкоду електронок багато в чому перебільшена. Однак це твердження належить до девайсів з якісною POD - системою, ароматизаторами та тютюном. Найчастіше дешеві підробки використовують поганий матеріал, а це завдає сильного удару по здоров'ю, частіше проявляється алергія та інші небажані наслідки.
"Сигарний Дім Фортуна" завжди на вашому боці. Тут вам допоможуть вибрати висококласні POD-системи. Ви зможете купити електронні сигарети за найвигіднішою ціною. Подробиці щодо вартості продукції можна знайти у вільному доступі на сайті.